Ocena stanu podłogi

Przed wyborem sposobu renowacji udajemy się do klienta celem oceny stanu powłoki olejowej. Na podstawie oceny decydujemy o sposobie renowacji podłogi olejowanej. Następnie przygotowujemy wycenę usługi. Koszt renowacji w zależności od stopni zniszczenia waha od kilkunastu do kilkudziesięciu zł/m². Zajmujemy się renowacją zarówno podłóg barwionych kolorowymi olejami jak i powłokami bezbarwnymi.

Stan podłogi czy technologia jej wykonania ma drugorzędne znaczenie, każdą podłogę z naturalnego drewna da się doprowadzić do pierwotnego stanu.

 

Sposoby renowacji

Na początku każdej renowacji usuwamy wszelkie zabrudzenia, które powstały na skutek niewłaściwego użytkowania. Poprzez niewłaściwe użytkowanie należy rozumieć:

  • niewłaściwe środki myjące (chemia do podłóg, detergenty)
  • brak wycieraczek do butów (mechaniczne uszkodzenia powłoki olejowej)
  • brak regularnej pielęgnacji

Następnym etapem jest przywrócenie pierwotnego koloru/barwy deski podłogowej. Możemy to osiągnąć poprzez dobranie odpowiednich kolorów olejowosków. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z wiodącymi produktami firmy OSMO potrafimy idealnie dopasować kolor.

Ostatnim krokiem renowacji jest zabezpieczenie podłogi bezbarwnym olejowoskiem.

Samo olejowanie podłogi

Polega na umyciu podłogi specjalnymi środkami chemicznymi i nałożeniu bezbarwnego olejowosku. Metodę można stosować na podłogi o stosunkowo dobrej kondycji. Czyli takie, które nie straciły swojej barwy, nie są uszkodzone mechanicznie a jedynie straciły swój blask.

Polecamy tą metodę renowacji jako sposób na wydłużenie żywotności i uniknięcie wysokich kosztów związaną z cyklinowaniem i przywróceniem koloru.

Dodatkową zaletą jest fakt, że usługę można wykonać w ciągu jednego dnia.

Maszynowe usuwanie zanieczyszczeń i olejowanie

W przypadku silnie zabrudzonych podłóg konieczne jest mechaniczne usunięcie brudu. Czyszczenie mechaniczne odbywa przy użyciu specjalnej maszyny czyszczącej. Za pomocą środków chemicznych i specjalistycznych padów usuwamy nawet silne zanieczyszczenia. Następnie uzupełniamy barwę deski podłogowej aby przywrócić jednolity kolor całej powierzchni. Jak zawsze ostatnim krokiem jest nałożenie warstwy bezbarwnego olejowosku.

Minimalny czas trwania takiego zlecenia to 1-2 dni.

Szlifowanie i olejowanie (podłogi gładkie)

Jeżeli nasza podłoga jest mocno zniszczona mechanicznie tzn. posiada liczne i głęboko rysy, ubytki, przetarcia i plamy to jedynym sposobem naprawy jest szlifowanie. Cyklinowanie polega na zdjęciu, zeszlifowaniu wszystkich wierzchnich warstw aż do surowego drewna. Szlifować musimy zawsze całą powierzchnię pomieszczenia. Na tak przygotowanej powierzchni możemy stworzyć każdy możliwy kolor, dopasowany do gustu i potrzeb klienta. Końcowych etapem jest również nałożenie bezbarwnego olejowosku.

Czas trwania czynności to 2-5 dni w zależności od tego czy podłoga jest barwiona. Każda warstwa musi schnąć około jednej doby.

Szczotkowanie i olejowanie (podłogi strukturyzowane)

Jeśli posiadamy podłogę strukturyzowaną to jedynym sposobem przywrócenia jej pierwotnego wyglądu jest jej ponowne szczotkowanie. Bardzo często potrzebne jest tylko miejscowe szczotkowanie w ciągach komunikacyjnych czy miejscach szczególnie użytkowych. Co z reguły wystarcza aby przejść  do kolejnego etapu barwienia i olejowania. Jest to wygodniejszy sposób ponieważ nie zmusza nas do wyłączenia całego pomieszczenia z użytkowania.

Czas trwania czynności to 1-5 dni.

Firma GOLISZEK PODŁOGI od 25 lat produkuje, układa i odnawia podłogi drewniane.

Zadzwoń

Janusz Goliszek
+48 790 750 548

Dariusz Goliszek
+48 790 672 548

Napisz do nas